Avon
7 Avon çalışanı 40 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Tedarik Zinciri

Supply Chain Group Manager
2002 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan hemen sonra bir perakende şirketinin tedarik zinciri operasyonunda görev yapma fırsatım oldu. Bu şekilde tedarik zincirine bir giriş yapmış oldum. Burada iki yıl kadar çalıştım ve ondan sonra iki yıl tedarik zincirinde servis sağlayan bir firmada görev yaptım. Toplam dört yıldan sonra Avon'a geldim. Avon'da Stok Planlama Birimi’nde Uzman Yardımcısı olarak başladım. Daha sonrasında Stok Planlama Uzmanı olarak görevime devam ettim. Yaklaşık 4 yıl sonra planlamanın yanı sıra lojistikle ilgili birtakım sorumluluklar devralarak. Planlama ve Lojistik Şefi olarak görev yaptım. Daha sonra tedarik zinciri içerisindeki farklı projeleri de deneyimlemek adına Dağıtım ve Lojistik Müdürlüğü pozisyonunu yürüttüm. En son iki yılı aşkın süredir de Sipariş Hazırlama ve Mühendislik Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptım. Önümüzdeki yıl itibariyle de tedarik zincirinde Tedarik Zinciri Grup Müdürü olarak çalışıyor olacağım.
Supply Chain Group Manager
Avon kendisi büyürken aynı zamanda çalışanlarını da büyütmeyi, çalışanlarına yatırım yapmayı hedefleyen bir şirket. Ben kendi kariyer hayatıma baktığım zaman Uzman Yardımcılığı’ndan şu an itibariyle Grup Müdürlüğü'ne kadar gelebilmiş durumdayım. Bu da şirketin çalışanlarına yeri geldiğinde birçok fırsatı sunabildiği gösteriyor. Avon dışarıdan kaynak alımının yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda ilk etapta kendi kaynaklarına yönelik değerlendirme yapmayı düşünen bir şirket. Kendi kaynaklarından bir yetenek havuzumuz var. Bu yetenek havuzumuzdaki arkadaşlarımız için birtakım kariyer fırsatları sunduğumuz durumda eğer kişi de bu kariyer hedefine uygun olarak devam etmek isterse herkesin Avon’da oldukça açık bir kariyer yolu var.
Supply Chain Group Manager
Ben de Avon'a başlarken bu kadar uzun süre çalışacağımı düşünmemiştim. Daha önceki iş deneyimlerim daha kısa kısaydı. Avon’da 10 yıldır çalışıyorum ama tek bir fonksiyonunda çalışmıyorum. Aslında birçok işi yapma, birçok değişik fonksiyonu deneyimleme şansım oldu. Avon’da her şeyden önce beni en fazla motive eden şey çok insan odaklı, insan kaynaklı bir şirket olması ve bunun yanısıra büyüdüğü kadar da büyütmeyi, çalışanlarına yatırım yapmayı, herkesin fikrini almayı, herkesi bir amaç etrafında toplayabilmeyi hedefleyen bir şirket olması. Bunlar beni motive eden konular ve 10 yılı aşkın süredir de burada görev yapıyorum.