Avon
7 Avon çalışanı 40 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Pazarlama

Kategori Koordinatörü
İTÜ’de dördüncü sınıf öğrencisiyken Avon'un staj programını duydum ve başvuruda bulundum. Temmuz 2014’te Avon’da Pazarlama Departmanı’nda staj programına başladım. Stajım Aktivasyon Departmanı’nda başladı. Yaklaşık 6 ay boyunca Avon'da staj yaptım. Daha sonra Ocak ayında açık bir pozisyon olduğunu öğrendim ve bu pozisyona başvurdum. Sonrasında da Kategori Koordinatörü olarak işe başladım. Henüz okulum bitmemişti işe başladığımda. Çok az dersim olduğu için haftada 4 gün gelmem kabul edildi. Haziran’da da mezun olduktan sonra tamamen işe kanalize olarak devam ettim.
Kategori Koordinatörü
Avon Career World programı dördüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir program. Bu program kapsamında çok geniş bir oryantasyon programı içinde bulunuyorsunuz. Bir projeden sorumlu olarak çok önemli şeyler öğreneceğiniz bir staj yapma imkanı buluyorsunuz. Öncelikle biraz başvuru sürecinden bahsedeyim. Yaklaşık olarak Nisan ayında başvurular açılıyor ve başvurularınızı kariyer.net üzerinden yapıyorsunuz. Daha sonra sizinle iletişime geçiliyor. Mülakat süreci ve sınav süreci tamamlandıktan sonra programa kabul edilenler belli oluyor ve Temmuz başı Haziran sonu gibi staj programı başlıyor. Bu program 6 aylık uzun dönemli bir program. Staj boyunca size bir proje veriliyor ve bu proje üzerinde çalışmanız bekleniyor. Bu projede tamamen siz sorumlu oluyorsunuz, her şeyini siz yürütüyorsunuz. En sonunda da bölüm direktörünüze bu projeyi sunmanız bekleniyor. Aynı zamanda çalıştığınız departmanın her türlü günlük işlerine ve diğer işlerine de katkıda bulunabiliyorsunuz. Yani projenin yanı sıra diğer işleri de öğrenmeye fırsatımız oluyor. Aynı zamanda bu projenin çıktıları da çok önemli. Bu projeyi sunduktan sonra işe alınma olasılığınız artıyor. Bir şekilde sizi beğenirlerse belli pozisyonlarda sizi değerlendirebiliyorlar.
Kategori Koordinatörü
Avon'da beni en çok motive eden şey herkesin çok güler yüzlü, yardımsever ve gerçekten mütevazi insanlar olması. Kimse birbirine Bey/Hanım gibi hitaplarda bulunmuyor. Herkes arkadaş gibi burada ve bu çok önemli benim için. İlk başta da beni en çok etkileyen şeylerden birisi bu olmuştur. Onun dışında biraz olanaklardan bahsedecek olursam çıkış saatleri gerçekten çok güzel. Sabah biraz erken başlıyoruz ama akşam da ona göre erken çıkıyoruz. 16:45’te çıkmış oluyoruz. Birçok kişiye göre bu çok iyi bir saat. Birçok insan 18:00’de çıkıyor işinden ve eve gitmesi 19:00’u, 20:00’yi buluyor. Bizim tarafımızda böyle değil ve bence bu bir motivasyon kaynağı. Aynı zamanda evden çalışma imkanınız var. Yöneticinizle konuştuğunuz zaman “Ben bugün hastayım, evden çalışmak istiyorum.” dediğiniz zaman hiçbir şekilde yanlış karşılanmıyorsunuz. Zaten ayda bir kere evden çalışma imkanınız oluyor. Bu da çok motive edici bir şey bence. Avon’da beni motive eden elementler olarak bunları söyleyebilirim.
Kategori Koordinatörü
Pazarlama ekibimiz genel olarak 5’e ayrılıyor. Öncelikle Kampanya Planlama Ekibi’mizden bahsedeceğim. Bu ekip şu an İspanya'da olan bir ekip. Bu ekip katalogların sorumluluğunu tamamen üstlenmiş durumda. Katalogların çıkarılması ile ilgili her türlü süreci onlar yürütüyor. Daha sonra benim de içinde bulunduğum Kategori Ekipleri var. 3 adet Kategori Ekibi’miz bulunuyor: moda ve ev kategorisi; cilt bakımı, saç bakımı, kişisel bakım kategorisi; makyaj ve parfüm kategorisi. Bu üç kategoride tüm ürünlerin getirilmesi gibi konulardan sorumlu. Daha sonra Aktivasyon Departmanı’mız var. Pazarlama Aktivasyon Departmanı’nda kendi içinde kategorilere dönüşmüş durumda. Ajanslarla çalışarak ne tarz etkinliklerle ürünlerimizi tanıtabileceğimizle ilgileniyorlar. Aynı zamanda Dijital Ekibi’miz var. Dijital Ekibi’miz de avon com.tr internet sitemizin tüm sorumluluklarını üstlenen ekip. Son olarak da Creative Ekibi’miz bulunuyor. Creative Ekibi’miz çıkaracağımız kataloglardaki tasarımları yapan ekip. Bu tasarımları yaparken de Kategori Ekipleri ve Kampanya Planlama Ekipleri çok yakın çalışıyor.